Poradnik – sesje kobiece

Często pytacie o różne rzeczy – mam nadzieję, że ten mały poradnik Wam pomoże

Ile kosztuje sesja zdjęciowa kobieca? Ile kosztuje indywidualna sesja zdjęciowa?

Nie ma jednej ceny „za sesję” bo każda jest trochę inna. Można stworzyć jakieś ogólne propozycje cenowe ale profesjonalny fotograf wypyta Cię o Twoje oczekiwania, o ilość zdjęć jakie chciałabyś dostać na koniec, o jakieś inspiracje (by poznać Twój styl) i dopiero wtedy poda Ci ostateczną wycenę. I pamiętaj że różne rodzaje sesji wymagają różnej ilości pracy więc cena za zwykłe portrety będzie inna niż za sesję aktową. Sztywne ceny sesji są pozornie korzystne bo klientka ma wrażenie, że jest traktowana „równo z innymi”. Problem w tym że takie ceny są uśrednione więc albo niepotrzebnie przepłacisz albo fotograf będzie sfrustrowany że ma więcej pracy niż oczekiwał i często odbija się to na efektach.

W co ubrać się na sesję kobiecą?

Wszystko zależy od tego na jaką sesję się umawiasz. Dobrze jest porozmawiać z fotografem i spytać go o radę. Doświadczony fachowiec będzie wiedział co Ci zasugerować. Na przykład idąc na sesję biznesową raczej unikaj bardzo krzykliwych wzorów i weź ze sobą zarówno rzeczy jasne jak i ciemne. Jeśli wybierasz się na sesję buduarową, sensualną czy aktową nie ubieraj obcisłych ubrań i bielizny – stracisz czas czekając na to aż skóra wróci do optymalnego wyglądu.

Generalnie na sesję kobiecą należy ubrać się wygodnie i w ubrania w których dobrze się czujesz. Niekoniecznie jest to dobry czas na eksperymenty ale jeśli masz w sobie trochę szaleństwa to w sumie do odważnych świat należy 😉

Gdzie zrobić sesje w Krakowie?

Szukaj fotografów z doświadczeniem, z bogatym portfolio, z referencjami. Nie szukaj najniższej ceny – jest duża szansa, że wydasz pieniądze podwójnie bo efekty sesji będą marne i będziesz szukać kogoś innego do jej powtórzenia. Jeśli wybierasz się na sesję aktową czy sensualną i masz pewne obawy to wiedz że masz do nich prawo – po prostu spytaj czy możesz przyjść na sesję z kimś. Profesjonalny fotograf nie będzie miał nic przeciw. Oczywiście asysta nie powinna zakłócać sesji bezpośrednio na planie ale dyskretna obecność w poczekalni nikomu nie przeszkadza a Ty poczujesz się bezpieczniej – to też wpłynie na udany efekt sesji.